Paweł

PAWEŁ NYGA

Z zawodu technolog chemiczny, z powołania terapeuta środowiskowy pracujący z osobami doświadczającymi kryzysu psychicznego. Prywatnie mąż Krystyny i ojciec Piotrka.

Do Teatru Droga trafił jako młody chłopak – w 2001 r. przyszedł na spektakl „Zraniony Pasterz”, oczarowany musicalem, niebawem sam zadebiutował na scenie, zastępując w „Pasterzu” jednego z aktorów.

Dotąd zagrał w „Dokończ mnie, czyli aha…” jako Kaczorek; „Weronika Postanawia Żyć” jako wariat i Jezus; „Masz Wiadomość”; „Jesteś wyjątkowy” jako Malowaniec; użyczył swojego wokalu w Programie „Światłość”, wcielił się w Pasterza w „Emanuelu” oraz starego sąsiada Rabatka w „Kto poślubi naszego Skarbeczka”. Wystąpił także w „Tryptyku Rzymskim” i „Pieśń o Bogu ukrytym” recytując poezję Jana Pawła II.

W teatrze oprócz gry aktorskiej zajmuje się również reżyserią („Zraniony Pasterz”, „Emanuel”, etiudy). Współtworzy zespół Grupy Organizacyjnej Teatru oraz współprowadzi wspólnotę Teatru. Pełni funkcję prezesa Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Kultury i Ewangelizacji „Droga”.

Na początku zafascynowany bardziej sceną muzyczną – w liceum brał udział w konkursach poezji śpiewanej. Potem z komediową – na studiach wraz z kolegami tworzył kabaret Czupiradło. Przez kilka lat był związany z Inicjatywą Poznańskich Muzyków Bogu Jedynemu Chwała śpiewając w chórze. Jest instruktorem teatralnym i asystentem psychodramy. Ukończył Chrześcijańskie Studium Teatru Ruchu. Obecnie w ramach pracy współtworzy Teatr Pod Fontanną w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu (spektakle: „Nisza”, „Wesele”, „Fioletowa Krowa”, „Grimm”), gdzie gra, a także asystuje aktorom jako terapeuta. Teatr, który początkowo był dla niego niewinną pasją, przerodził się w ścieżkę zawodową.

Jest rozpoznawalny dzięki wysokiemu wzrostowi i brązowym oczom kontrastującym z włosami w kolorze ciemny blond. Raczej cichy, ale nie da się zapomnieć jego charakterystycznego śmiechu. Skupiony, zawsze skierowany na człowieka. Jak określiła kiedyś sama Helena Abbe – jest „psychologiem z ducha”. Lubi spontaniczność.

Pasjonuje go przenikanie się psychologii i wiary. Interesuje się także poradnictwem chrześcijańskim, dramą i psychodramą. Posługuje modlitwą wstawienniczą.

W wolnym czasie chętnie sięga po książkę, słucha muzyki i korzysta z mediów społecznościowych.

Fascynuje go człowiek i potęga narzędzia, jakim jest teatr.

© COPYRIGHT 2018 TEATR DROGA WSZELKIE PRAWA ZASTRZEZONE