Monia

MONIKA JARMARK

Ukończyła technikum księgarskie w Poznaniu, a życie tak ją poprowadziło, że po różnych doświadczeniach w pracy zawodowej została instruktorem teatralnym. Od kilu lat oddana całkowicie aktorstwu i reżyserii w Teatrze Droga. A trafiła do niego prawie na samym początku po obejrzeniu pierwszej wersji „Zranionego Pasterza” w lutym 2001 r. Szybko dołączyła do zespołu i debiutowała na scenie również w tym spektaklu już w kwietniu 2001 r.

Można było ją ujrzeć w następujących produkcjach Teatru Droga: „Weronika postanawia żyć”; „Masz wiadomość”; „Jesteś wyjątkowy” (gdzie wcieliła się w główną rolę Pancinella); „Droga dla DAF”.

Od kilku lat związana także z grupą projektów zawodowych, w której jednocześnie gra i reżyseruje, a także pisze scenariusze. Do jej dzieł należą przede wszystkim spektakle dla dzieci: „Dlaczego na świecie są pustynie i kamienie”,  „Miasto Kwiatów”, „Parasol” „Tajemniczy kwiat”, „Malarz i kotka”  (zwane też „Historiami” lub „Opowieściami”). Jest też współtwórcą spektaklu „Mayday, Mayday, Mayday”. Do jej największych osiągnięć reżyserskich można zaliczyć „Lufy Pamfletów”, nad którymi pracowała kilka lat wraz z Moniką Brommer, a które swoją premierę miały w 2017 r. Jest także autorką wielu etiud, takich jak: „Bóg i człowiek”; „To cię zmieni”; „Chwasty”; „Walizka”; „Świadectwo” czy „Niebo–Ziemia”. Zdarza jej się prowadzić warsztaty teatralne.

W teatrze Droga pełni funkcję lidera wielu projektów, zasiada również w Zarządzie Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Kultury i Ewangelizacji DROGA, aktywnie działa w Grupie Organizacyjnej Teatru. W ramach Stowarzyszenia prowadzi zajęcia artystyczne w domu dziecka.

Jest absolwentką Chrześcijańskiego Studium Teatru Ruchu, które zakończyła spektaklem dyplomowym swojego autorstwa pt. „Skarb” w 2010 r. Do studium chętnie wraca, aby nadal doskonalić swe umiejętności. Od 2016 r. związana ze spektaklem „Pasja” (później „Słowo”), w którym wcieliła się w kilka postaci, realizowanym w ramach Stowarzyszenia Sztukmisja.

Jest bardzo rozpoznawalna, gdyż od kilku lat jej stylizację dopełnia burza ciemnych loków. Lubi porządek i zorganizowanie. Jest wymagająca, ale przede wszystkim wymaga najpierw od siebie, zwłaszcza w pracy artystycznej.

Ceni aktywny wypoczynek – jest fanem nordic walking. Relaksuje się przy wszelkiego rodzaju pracach plastycznych. Lubi oglądać kabarety i słuchać audiobooki.

© COPYRIGHT 2018 TEATR DROGA WSZELKIE PRAWA ZASTRZEZONE