Basia

BARBARA PIEPRZKA

Z wykształcenia teatrolog-pedagog, na co dzień pracuje z młodzieżą zagrożoną demoralizacją jako wychowawca, w ramach pracy prowadzi też koło teatralne.

Do Teatru Droga trafiła jesienią 2009 r. zafascynowana obejrzanym wiosną spektaklem „Zraniony Pasterz”. Zadebiutowała w roku 2010 rolą Bakhity w spektaklu „Ślady Afryki”. Przez długi czas była najmłodszą aktorką w zespole. Dalej wzięła udział w kolejnej edycji „Zranionego Pasterza” jako Pokusa, później zagrała rolę dentystki Agaty w „Kto poślubi naszego Skarbeczka?” oraz wcieliła się w kilka postaci w „Lufach Pamfletów” (Straganiarki, Śpiewaczki, Aktorki, Wiedźmy i Konspiratorki).

Od kilku lat jest także związana z grupą projektów zawodowych, gdzie angażuje się w dwa spektakle: „Tajemniczy kwiat” oraz „Mayday, Mayday, Mayday”.

Przez rok pełniła również funkcję lidera projektu „Kto poślubi naszego Skarbeczka?”. Zasila także grono Grupy Organizacyjnej Teatru Droga.

Ze sceną związana od dawna, najpierw poprzez konkursy recytatorskie w szkole podstawowej i gimnazjum, potem przez sześcioletnią działalność w kole teatralnym w gimnazjum i liceum. Ukończyła studia teatrologiczne z tytułem licencjata. Jest także absolwentką Chrześcijańskiego Studium Teatru Ruchu. Niespełniona piosenkarka, chętnie angażuje się w przeróżne projekty muzyczne.

Rozpoznawalna przez głośny śmiech. Jest zorganizowana i zdecydowanie zadaniowa. Trudno jej usiedzieć w miejscu, chyba, że kładzie się do snu… Choć z pozoru ostra i wymagająca, to jednak pełna humoru i wrażliwości na piękno. Jest fanką Joanny Kołaczkowskiej.

Uwielbia śpiewać i tańczyć. Fascynuje ją upiększanie przedmiotów użytku codziennego i przestrzeni. Chciałaby robić bardzo wiele rzeczy i rozwijać się w wielu kierunkach, ale często brakuje jej odwagi. Wolny czas najchętniej spędza z mężem, np. przy rozgrywkach w Carcassonne lub na wspólnych spacerach.

W pracy artystycznej pragnie kierować się myślą Stanisławskiego „Kochaj sztukę w sobie, a nie siebie w sztuce…”.

© COPYRIGHT 2018 TEATR DROGA WSZELKIE PRAWA ZASTRZEZONE