Amelia

AMELIA ROGOWSKA

Na co dzień czynna zawodowo mama. Choć jako aktorka obecnie jest w uśpieniu, to wciąż aktywnie działa na rzecz Teatru.

Do zespołu dołączyła w 2012 r. po swojej przeprowadzce do Poznania. Zadebiutowała rolą Miriam w kolejnej odsłonie „Zranionego Pasterza”. Później zagrała w „Kto poślubi naszego Skarbeczka?”, „Słowo i słówko”, a także w „Lufach Pamfletów”, gdzie wcieliła się w rolę Hitlera oraz w postać dziewczynki – Hani.

Jest również zaangażowana w działania Grupy Organizacyjnej Teatru. Pełni funkcję przewodniczącej Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Kultury i Ewangelizacji Droga.

Wcześniej ze sceną zetknęła się we Wrocławiu w Teatrzyku Sztuk Spontanicznych przy DA „Wawrzyny”. Jest absolwentką Chrześcijańskiego Studium  Teatru Ruchu. W latach 2016-2017 związana ze spektaklem „Pasja. A słowo stało się ciałem” w reżyserii Kathleen A. Thompson, realizowanym przez Stowarzyszenie Sztukmisja.

Niepozorna posturą ciała, ale bogata wnętrzem. Wrażliwa, spokojna, ale stanowcza i zdecydowana, kiedy wymaga tego sytuacja. Charakteryzuje ją szczery uśmiech, a czasem figlarny błysk w oku. Z zainteresowaniem zgłębia Boga i tajniki życia rodzinnego. Lubi pracować z ludźmi. W wolnym czasie próbuje ogarnąć czasoprzestrzeń…

© COPYRIGHT 2018 TEATR DROGA WSZELKIE PRAWA ZASTRZEZONE